• 13-16 iyul, 2008-ci il - Macarıstanın Konstitusiya məhkəməsinin sədri P. Pakzolayın səfəri;
• 14 may, 2009-cu il - AR Milli Məclisinin sədr müavini V.Ələsgərovun səfəri (Enerji məsələlərinə həsr olunmuş konfransda iştirak);
• 19-20 may, 2009-cu il - Macarıstan Parlamentinin Avropa işləri Komitəsinin sədri M. Eörşinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin səfəri;
• 24-27 may, 2009-cu il - AR Dövlət Sərhəd Xidmətinin rəisi E.Quliyevin səfəri;
• 2-6 sentyabr, 2009-cu il - AR Hərbi prokuroru X. Vəliyevin səfəri (Cinayət hüququ üzrə IX Beynəlxalq konfransda iştirak);
• 9-10 sentyabr, 2009-cu il - Macarıstanın Müdafiə nazirliyinin Dövlət katibi x-m A. Vadainin səfəri;
• 02-06 noyabr, 2009-cu il - AR Milli Məclisin Azərbaycan-Macarıstan Parlamentlərarası  dostluq qrupunun həmsədri X. Kazımlının səfəri;
2010
• 22-23 fevral, 2010-cu il - AR İqtisadi inkişaf naziri Ş. Mustafayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin səfəri (Hökumətlərarsı Komissiyanın 1-ci iclasında iştirak);
• 2 mart, 2010-cu il - AR Xarici işlər nazirinin müavini M.Məmməd-Quliyevin səfəri (Vişeqrad Qrupu və Aİ Şərq Tərəfdaşlığı ölkələrinin xarici işlər nazirlərinin görüşü);
• 11-12 mart, 2010-cu il - ARTəhsil naziri M.Mərdanovun səfəri (Boloniya sisteminin 10 illiyi ilə əlaqədar konfransda iştirak);
2011
• 24-26 fevral, 2011-ci il - Macarıstan XIN-in Dövlət katibi J. Nemetin səfəri;
• 28 fevral – 02 mart, 2011-ci il - AR Xarici işlər nazirinin müavini X. Xələfovun səfəri (XİN-lərarası məsləhətləşmələr);
• 27-30 noyabr, 2011-ci il - AR DSM Fondunun sədri S.Müslimovun səfəri;
2012
• 5-8 iyun, 2012-ci il - Macarıstan-Azərbaycan Parlamentlərarası Dostluq Qrupunun rəhbəri M.Döndösünün başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin səfəri;
• 23-25 iyul, 2012-ci il - Macarıstan-Azərbaycan Hökumətlərarası Birgə İqtisadi Komissiyasının həmsədri, Macarıstan XİN-in Dövlət katibi P. Siyyartonun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin səfəri;
• 8-9 oktyabr, 2012-ci il - AR İqtisadi İnkişaf naziri S.Mustafayevin işgüzar səfəri (Hökumətlərarsı Komissiyanın 3-cü iclasında iştirak);
• 29-30 noybar, 2012-ci il - AR Milli Məclisinin üzvü, YAP İcra katibi Ə. Əhmədovun səfəri (Azərbaycan-Macarıstan:Mədəniyyətlərin dialoqu” elmi konfransda iştirak);
• 05-06 dekabr, 2012-ci il - Macarıstan-Azərbaycan Hökumətlərarası Birgə İqtisadi Komissiyasının həmsədri, Macarıstan Baş naziri ofisinin Dövlət katibi P. Siyyartonun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin səfəri;
2013
• 12-14 mart, 2013-cü il - Macarıstan KT nazirliyinin dövlət katibi G.Budainin səfəri;
• 7-8 aprel, 2013-cü il - Macarıstan Milli inkişaf naziri J.Nemetin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin səfəri (Dünya İqtisadi forumunda iştirak məqsədilə);
• 17 May, 2013-cü il - AR Səhiyyə naziri O.Şirəliyevin səfəri;
• 29 may, 2013-cü il - Macarıstan-Azərbaycan Parlamentlərarası Dostluq Qrupunun  sədri M.Döndösünün və “Yobbik” partiyasının sədri Q.Vonanın səfəri (Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumu);
• 14-15 iyun, 2013-cü il - Azərbaycan-Macarıstan Parlamentlərarası Dostluq Qrupunun sədri X.Kazımlının səfəri;
• 8-9 noyabr, 2013-cü il - AR İKT naziri Ə.Abbasovun səfəri;
• 1-3 dekabr, 2013-cü il - Macarıstanın Milli İnkişaf naziri J.Nemetin səfəri;
2014
• 27-28 yanvar, 2014-cü il - Azərbaycan-Macarıstan Hökumətlərarası Birgə İqtisadi Komissiyanın həmsədri, Macarıstan XİN-in dövlət katibi P. Siyyartonun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin səfəri;
2015
• 04-05 fevral, 2015-ci il - AR Dövlət statistika komitəsi sədrinin müavini H.Bağırovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin səfəri;
• 20 fevral, 2015-ci il - AR Gənclər və idman naziri A.Rəhimovun və Heydər Əliyev Fondunun İcraçı direktoru A. Ələkbərovun səfəri (Bakı -2015 - Birinci Avropa oyunlarının təqdimat mərasimində iştirak);
• 21- 22 aprel, 2015-ci il - AR İqtisadi inkişaf naziri Ş. Mustafayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin səfəri (Hökumətlərarsı Komissiyanın 5-ci iclasında iştirak);
• 15-18 may, 2015-ci il - AR Milli Məclisi sədrinin 1-ci müavini Z.Əsgərovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin səfəri (NATO PA-nin yaz sessiyası);
• 22-28 iyun 2015-ci il - Macarıstanın İnsan Resursları naziri Z. Baloqun səfəri;
• 22-28 iyun 2015-ci il - Macarıstan Hökumətinin İdman üzrə Dövlət katibi İ. Simickonun səfəri (1-ci Avropa Oyunları);
• 22 aprel, 2015-ci il - AR Gənclər və idman naziri A.Rəhimovun səfəri (AŞ üzv ölkələrin idman üzrə məsul nazirlərin illik konfransı);
• 17 sentyabr, 2015-ci il - Heydər Əliyev Fondunun İcraçı direktoru A. Ələkbərovun səfəri (Laszlo Batthyány Roma Katolik gözdən əlil uşaqlar evinin yeni korpusunun açılış mərasimində iştirak);
• 28-30 oktyabr 2015-ci il - Macarıstan XİN Dövlət katibinin müavini J. Çutoranın səfəri;
2016
• 10-13 fevral 2016-cı il - Macarıstan XİN Dövlət katibinin müavini J. Çutoranın səfəri;
• 23-24 may, 2016-cı il - AR Kənd təsərrüfatı naziri H. Əsədovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin səfəri;
• 18-20 avqust 2016-cı il - Macarıstan Baş naziri ofisinin etnik azlıqların işləri üzrə Dövlət katibinin müavini P.Siladininin səfəri;
• 29 noyabr, 2016-cı il - AR Gənclər və idman naziri A.Rəhimovun səfəri (AŞ üzv ölkələrin idman üzrə məsul nazirlərin illik konfransı);
2017
• 16-17 mart, 2017-ci il - Macarıstanın Baş naziri V. Orbanın xanımı Aniko Levainin səfəri (Bakı şəhərində keçirilən Macar mədəniyyət günlərində iştirak);
• 11-14 sentyabr, 2017-ci il - AR səhiyyə naziri O. Şirəliyevin səfəri (ÜST-nin 67-ci sessiyasında iştirak);
• 25 oktyabr, 2017-ci il - AZPROMO-nun prezidenti R. Məmmədov səfəri (Dünya İxrac Forumunda iştirak);
2018
• 15-17 fevral, 2018-ci il - AR Baş nazirinin müavini, Yeni Azərbaycan Partiyasının sədr müavini-icra katibi Əli Əhmədovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Macarıstana səfəri (Mərkəzçi Demokrat İnternationalın (İDC-CDİ) İcraiyyə Komitəsinin Budapeşt şəhərində keçirilən illik iclasında iştirak);
• 13-16 mart, 2018-ci il- tarixlərində Macarıstan Xarici İşlər və Ticarət nazirliyinin məsul əməkdaşı, səfir, nazirliyin fəxri konsulluq məsələləri üzrə komissarı Dyord Suhanın Azərbaycana səfəri;
• 17 mart, 2018-ci il- Macarıstan XİN-in Dövlət katibi İştvan Mikola Nizami Gəncəvi adına Qlobal Fondunun təşkil etdiyi tədbirdə iştirak məqsədilə Azərbaycana səfər etmişdir.
• 21 sentyabr, 2018-ci il- Azərbaycan Parlamentinin 100 illiyi ilə əlaqədar ölkəmizdə keçirilmiş təntənəli toplantıda Macarıstan tərəfini Parlamentin qanunvericilik layihələrinin hazırlanması üzrə Vitse-spikeri, sabiq müdafiə naziri Çabo Hende və Parlamentin Protokol xidmətinin şöbə müdiri Kohári Lajos təmsil etmişlər.
• 25-26 oktyabr, 2018-ci il- Bakıda keçirilən VI Beynəlxalq Humanitar Forumda Macarıstan tərəfini aşağıdakı şəxslər təmsil etmişlər:
• Sandor Gyula Nagy – Xarici İşlər və Ticarət İnstitutunun tədqiqatlar üzrə direktor müavini;
• Lilioza Szilagyi – Macarıstan Xarici İşlər və Ticarət Nazirliyinin siyasi məsələlər üzrə attaşesi.
• Laszlo Makk – Macarıstanın Azərbaycandakı səfirliyinin müşaviri;
• Julianna Köteles – “MOL” Neft şirkətinin mütəxəssisi;
• Maria Kenessey – ELTE Universitetinin Türkologiya Departamentinin dosenti;
• Jozsef Abraham – Miskolc Universitetinin Fəxri Professoru;
2019
• 24-25 aprel, 2019-cu il - AR mədəniyyət nazirinin 1-ci müavini Vaqif Əliyevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin Macarıstana işgüzar səfəri;
• 2-3 may, 2019-cu il tarixdə Azərbaycanda keçirilən 5-ci Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunda Macarıstanı Xarici İşlər və Ticarət Nazirliyinin Dövlət Katibinin Mədəniyyət diplomatiyası üzrə müavini Marton Şöberl-in təmsil etmişdir.
• 12-14 iyun 2019-cu il- Azərbaycan Milli Onkologiya Mərkəzinin direktor müavini Fuad Quliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Macarıstana səfəri (Onkologiya üzrə regional konfransda iştirak);

• 13 - 16 July, 2008 - The visit of the chairman of the Constitutional Court of Hungary P.Pakzolay;
• 14 may, 2009-cu il - The visit of the deputy of chairman of the Parliament (Milli Majlis) of Azerbaijan V. Asgarov (the participation at the conference on energy issues);
• 19-20 may, 2009 - The visit of the chairman of Committee on European Affairs of the Parliament of Hungary M. Eörsi;
• 24-27 May, 2009 - The visit of the head of the state border service of  Azerbaijan E.Quliyev;
• 2-6 september, 2009 - The visit of Military prosecutor of Azerbaijan KH. Valiyev (9th International conference on Criminal Procedure Law);
• 9-10 september, 2009 - The visit of the State secretary of Ministry of Defense of Hungary A.Vadai;
• 02-06 november, 2009 - The visit of the delegation led by the head of the Azerbaijani-Hungarian Inter-parliamentary Friendship Group Kh. Kazımlı;
2010
• 22-23 February, 2010 - The visit of the delegation led by the co-chair of Azerbaijani-Hungarian Intergovernmental Joint Economic Commission, minister of economy and industry of Azerbaijan S.Mustafayev (1st session of the Commission);
• 2 March, 2010 - The visit of the Deputy minister of foreign affairs of Azerbaijan M.Mammad-Quliyev (V4 + EaP Foreign Ministers’ meeting);
• 11-12 March, 2010 - The visit of the minister of education of Azerbaijan M.Mardanov;
2011
• 24-26 February, 2011 - The visit of the State secretary of Hungary J.Nemeth;
• 28.02-2.03, 2011 - The visit of the deputy minister of foreign affairs of   Azerbaijan X.Xalafov;
• 27-30 November, 2011 - The visit of the head of state social protection fund of Azerbaijan S.Muslimov;
2012
• 5-8 June, 2012 - The visit of the delegation led by the head of the Hungarian-Azerbaijani Inter-parliamentary Friendship Group Marton Gyongyosi;
• 23-25 July, 2012 - The visit of the delegation led by the co-chair of Hungarian-Azerbaijani Intergovernmental Joint Economic Commission, State secretary of the MFAT of Hungary P. Szijjártó;
• 8-9 October, 2012 - The working visit of the minister of economic development of Azerbaijan S.Mustafayev (The participation as co-chair in the 3rd meeting of Hungarian-Azerbaijani Joint Intergovernmental Economic Commission);
• 29-30 November, 2012 - The visit of member of Parliament of Azerbaijan A.Ahmadov;
• 05-06 December, 2012 - The visit of the delegation led by the co-chair of Hungarian-Azerbaijani Intergovernmental Joint Economic Commission, State secretary of the Prime Minister’s Office of Hungary P.Szijjártó;
2013
• 12-14 March, 2013 - The visit of the State secretary of agriculture of Hungary G.Budai;
• 7-8 April, 2013 - The visit of the delegation led by the minister of national development of Hungary J.Nemeth (The participation at the World Economic Forum);
• 17 May, 2013 - The visit of the minister of health of Azerbaijan O.Shiraliyev;
• 29 May, 2013 - The visit of the co-chair of Hungarian-Azerbaijani Inter-parliamentary Friendship Group Marton Gyongyosi and lider of “Jobbik” party G.Vona (Forum on Intercultural Dialog);
• 14-15 June, 2013 - The visit of the co-chair of Azerbaijani-Hungarian Inter-parliamentary Friendship Group K.Kazimli;
• 8-9 November, 2013 - The visit of the minister of Information and Communication Technologies of Azerbaijan A.Abbasov;
• 1-3 December, 2013 - The visit of the minister of national development of Hungary J.Nemeth;
2014
• 27-28 January, 2014 - The visit of the delegation led by the co-chair of Hungarian-Azerbaijani Intergovernmental Joint Economic Commission, State secretary of the MFAT of Hungary P.Szijjártó;
• 04-05 February, 2015 - The visit of deputy Chairman of the State Statistical Committee of Azerbaijan H. Bagirov;
• 20 February, 2015 - The visit of the minister of Youth and Sport of Azerbaijan A.Rahimov and Executive Director of Heydar Aliyev Foundation A.Alakbarov (Participation at the ceremony of presentation of Baku-2015, First European Games);
• 21-22 April, 2015 - The visit of the delegation led by the co-chair of Azerbaijani-Hungarian Intergovernmental Joint Economic Commission, minister of economy and industry of Azerbaijan S.Mustafayev (5th session of the Commission);
• 15-18 May, 2015 - The visit of the 1st deputy chairman of the Parliament (Milli Majlis) of Azerbaijan Z. Asgarov (NATO PA session);
• 22-28 June 2015 - The visit of the minister of Human Capacities of Hungary Z. Balog;
• 22-28 June 2015 - The visit of State secretary on Sport of Hungarian Government İ. Simicko (1st European Games);
• 17 September, 2015 - The visit of the Executive Director of Heydar Aliyev Foundation A.Alakbarov (Participation at the opening ceremony of the new building of László Batthyány Roman Catholic Blind Children's Home);
• 28-30 October 2015 - The visit of deputy State Secretary at MFAT of Hungary Z. Csutora;
• 10-13 February 2016 - The visit of deputy State Secretary at MFAT of Hungary Z. Csutora;
• 23-24 May, 2016 - The visit of Minister of Agriculture of Azerbaijan H.Asadov;
• 18-20 August  2016 - The visit of deputy State secretary at Prime minister’s office of Hungary P.Siladini;
• 29 November, 2016 - The visit of the minister of Youth and Sport of Azerbaijan A.Rahimov (The annual conference of sport ministers of Member states of Council of Europe organized by EPAS (Enlarged Partial Agreement on Sport));
• 16-17 March, 2017 - The visit of Anikó Lévai, the spouse of the Prime Minister of Hungary Victor Orban (The participation at the cultural days of Hungary in Baku);
• 11-14 September, 2017 - The visit of the minister of Health of Azerbaijan O.Shiraliyev (the participation at the 67th session of WHO);
• 25 oktyabr, 2017-ci il - The visit of the president of AZPROMO R. Mammadov (the participation at the Forum of world Exports);
• February 15-17, 2018 - Visit of the delegation led by the Deputy Prime Minister of the Republic of Azerbaijan, Deputy Chairman and Executive Secretary of the New Azerbaijan Party Ali Ahmadov to Hungary (Participation in the annual meeting of the Central Democrat International Executive Committee in Budapest);
• March 13-16, 2018 - The visit of Ambassador Gyorge Suha, Commissioner for Consular Issues of the Ministry of Foreign Affairs and Trade of Hungary to Azerbaijan;
• March 17, 2018 – The visit of the State Secretary of the Ministry of Foreign Affairs and Trade of Hungary Istvan Mikola to Azerbaijan to attend the event organized by the Nizami Ganjavi Global Fund;
• September 21, 2018 - At the solemn meeting held in our country on the occasion of the 100th anniversary of the Parliament of Azerbaijan, the Hungarian side was represented by the Vice-Speaker of the Parliamentary Legislative Projects, former Defense Minister Csabo Hende and Kohari Lajos, the Head of the Parliamentary Protocol Service Department;
• October 25-26, 2018 - At the VI International Humanitarian Forum held in Baku, Hungary was represented by the following persons:
- Sandor Gyula Nagy - Deputy Director for Research of the Foreign Affairs and Foreign Trade Institute;
- Lilioza Szilagyi - Political Attaché of the Ministry of Foreign Affairs and Trade of Hungary.
- Laszlo Makk - Counsellor of the Hungarian Embassy in Azerbaijan;
- Julianna Köteles - Specialist of “MOL” Oil Company;
- Dr. Maria Kenessey - Associate Professor of Turkology Department at ELTE University;
- Dr. Jozsef Abraham - Honorary Professor of Miskolc University;
• On March 2-3, 2019, at the 5th World Forum on Intercultural Dialogue in Azerbaijan, Hungary was represented by Marton Sheberl, the Deputy State Secretary for Cultural (Culture) Diplomacy of the Ministry of Foreign Affairs and Trade;
• April 24-25, 2019 – a working visit of the delegation led by the First Deputy Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan Vagif Aliyev to Hungary;
• June 12-14, 2019 – The visit of the delegation led by Fuad Guliyev, Deputy Director of the National Centre of Oncology of Azerbaijan (participation in Regional Oncology Conference);