Azərbaycan Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Emin Hüseynov Macarıstana səfər edib
Qarabağ iqtisadi rayonuna daxil olan işğaldan azad edilmiş ərazilərdə (Şuşa rayonu istisna olmaqla) Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidentinin köməkçisi Emin Hüseynov 27 noyabr-1 dekabr 2022-ci ildə Macarıstanda səfərdə olub.
Səfər çərçivəsində E.Hüseynov Macarıstan Prezidentinin xarici əlaqələr üzrə müşaviri Kriştof Altus, Xarici İşlər və Ticarət Nazirliyinin dövlət katibinin xarici iqtisadi əlaqələrin inkişafı üzrə müavini Katalin Bihari və Şərq ölkələri ilə münasibətlərin inkişafı üzrə müavini Adam Ştifter, Macarıstanın İxracın Təşviqi Agentliyinin (HEPA) və Lakitelek Fondunun rəhbərliyi, Türk Dövlətləri Təşkilatının Macarıstandakı Nümayəndəlik Ofisinin icraçı direktoru Yanoş Hovari, eləcə də 10 yerli şirkətin təmsilçiləri ilə görüşlər keçirib, ölkənin milli ənənələrini və nailiyyətlərini nümayiş etdirən Lakitelek şəhərindəki Hunqarikum Parkı ilə yaxından tanış olub, AZƏRTAC-ın Budapeştdəki xüsusi müxbirinə müsahibə verib.

Press release 05 December 2022
Emin Huseynov, Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in the liberated territories of the Karabakh Economic Region (except Shusha district) and Aide to the First Vice President of the Republic of Azerbaijan, visited Hungary on November 27-December 1, 2022.
Within the framework of the visit, E. Huseynov held meetings with Kristof Altusz, advisor to the Hungarian President on foreign relations, Katalin Bihari, deputy state secretary of the Ministry of Foreign Affairs and Trade of Hungary for the development of foreign economic relations, Adam Stifter, deputy state secretary of the Ministry of Foreign Affairs and Trade of Hungary for the development of relations with Eastern countries, Janos Hovari, executive director of the Representative Office of the Organization of Turkic States in Hungary, as well as management of the Hungarian Export Promotion Agency (HEPA), the Lakitelek Foundation, and representatives of 10 local companies, visited the Hungarikum Park in Lakitelek showcasing the national traditions and achievements of the country, and gave an interview to the special correspondent of AZERTAC in Budapest.