Mətbuat şərhi 12 aprel 2018
Cari ilin 11 aprel tarixində keçirilmiş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin seçkiləri ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Macarıstandakı Səfirliyində Seçki Məcəlləsinə uyğun olaraq seçki məntəqəsi yaradılmışdır.
Seçkilərdə seçicilərin aktivliyi müşahidə edilmiş və aktiv seçicilərin 96 faizi seçkilərə qatılmışdır. Seçki günü adları müvəqqəti seçki siyahısında olmayan xeyli sayda Azərbaycan vətəndaşları o cümlədən, Macarıstanda səfərdə olan həmvətənlərimiz seçki məntəqəsinə gələrək səsvermədə iştirak etmək arzusunu ifadə etmiş, qeydiyyatdan çıxma vərəqi olan vətəndaşlarımızın, habelə digər həmvətənlərimizin səsvermə hüquqları Səfirliyə göndərilmiş bülletenlərin sayı çərçivəsində təmin edilmişdir.

The Presidential elections were held at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Hungary
In context of the Presidential elections in the Republic of Azerbaijan held on April 11, 2018 the polling station was established at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Hungary in accordance with the Electoral Code.
A high level of voters’ activity was observed during elections and 96% of active voters participated in the elections.
A large number of Azerbaijani citizens, including tourists from Azerbaijan and those who were not in the temporary election list, expressed their desire to vote by coming to the polling station and their voting rights were provided by the Embassy.