Azərbaycan Respublikasının Macarıstandakı səfirliyi ümummilli lider Heydər Əliyevin ömür yolundan bəhs edən “Şəxsiyyət və zaman” trilogiyasının macar dilində çapdan çıxmış iki cildinin təqdimat mərasimini keçirəcək
Azərbaycan Respublikasının Macarıstandakı səfirliyinin təşəbbüsü ilə tanınmış yazıçı-publisist, Milli Məclisin deputatı Elmira Axundovanın ümummilli lider Heydər Əliyevin ömür yolundan, zəngin siyasi bioqrafiyasından bəhs edən “Şəxsiyyət və zaman” trilogiyasını macar dilinə tərcümə olunur. Ümummilli liderin anadan olmasının 95 illiyi ərəfəsində trilogiyanın ikinci cildi şəkildə nəşr olunub. Kitab Macarıstanın əsas kitabxanalarına və kitab fondlarına göndərilib, eləcə də tanınmış ictimai-siyasi xadimlər, parlament üzvləri, mətbuat təmsilçiləri arasında yayılıb.
Səfirlik yaxın günlərdə “Şəxsiyyət və zaman” trilogiyasının çapdan çıxmış iki cildinin təqdimat mərasimini keçirməyi planlaşdırır.

Embassy of the Republic of Azerbaijan in Hungary will hold a presentation of the two volumes of “Şəxsiyyət və zaman”( Personality and time) trilogy enlightening the life experience of the National Leader Heydar Aliyev.
The trilogy enlightens the way of life and rich political biography of the National Leader Heydar Aliyev written by Elmira Akhundova – a well known writer-publicist and a deputy of National Assembly, the Member of Parliament. The trilogy is being translated into Hungarian language with the initiative of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Hungary. The second volume of the trilogy was published on the eve of the 95th anniversary of the birthday of the National Leader. The book was sent to the main Hungarian libraries and book funds, as well as was shared among famous socio-political figures, members of the parliament and press representatives.
Embassy is planning to hold a presentation of the recently printed two volumes of “Şəxsiyyət və zaman”( Personality and time) trilogy in the coming days.