Mətbuat şərhi 06 sentyabr 2023
4-5 sentyabr 2023-cü il tarixlərində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Macarıstanda rəsmi səfərdə olub.
Nazir Ceyhun Bayramov və nazir Piter Siyarto arasında baş tutan təkbətək görüş, daha sonra hər iki tərəfin nümayəndə heyətlərinin iştirakı ilə geniş tərkibdə davam edib, Azərbaycan-Macarıstan Strateji Dialoqunun ilk iclası keçirilib. İclasdan sonra, iki nazir Azərbaycan-Macarıstan Strateji Dialoqunun 1-ci iclasının protokolunu imzalayıblar. Mətbuat brifinqində nazirlər görüşün nəticələrinə dair bəyanatlarla çıxış edib, jurnalistlərin suallarını cavablandırıblar.
Rəsmi səfər çərçivəsində, nazir Ceyhun Bayramov Macarıstan diplomatik nümayəndəlik rəhbərlərinin illik konfransında çıxış edib.
Rəsmi səfərin ikinci günündə Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Budapeştdə Avropa İttifaqının (Aİ) Qonşuluq Siyasəti və Genişlənmə üzrə Komissarı Oliver Varhelyi ilə görüşüb.
Nazir Ceyhun Bayramov həmçinin Macarıstan Milli Assambleyasının sədri Laslo Köver ilə görüş keçirib.

Press release 06 September 2023
Official visit of the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov to Hungary
On September 4-5, 2023, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, paid an official visit to Hungary.
The tête-à-tête meeting between Minister Jeyhun Bayramov and Minister Péter Szijjártó continued in an expanded format with the participation of the delegations of both sides, and the first meeting of the Azerbaijan-Hungary Strategic Dialogue was held. After the meeting, the two ministers signed the protocol of the 1st meeting of the Azerbaijan-Hungary Strategic Dialogue. At the joint press conference, the ministers made statements on the meeting results and answered the journalists' questions.
On the sidelines of the official visit, Minister Jeyhun Bayramov delivered a speech at the annual conference of Heads of Hungarian Diplomatic Missions.
On the second day of the official visit, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the European Union (EU) Commissioner for Neighborhood and Enlargement Oliver Varhelyi in Budapest.
Minister Jeyhun Bayramov also had a meeting with the Speaker of the Hungarian National Assembly László Kövér.