Son 5 il ərzində əsas ikitərəfli hadisələr haqqında qısa məlumat
Azərbaycan-Macarıstan münasibətləri pozitiv dinamikaya malikdir və  yüksələn xətlə inkişaf edir. İki ölkə arasında münasibətlər strateji tərəfdaşlıq xarakteri daşıyır və bütün sahələrdə əməkdaşlıq inkişaf etməkdədir, yüksək səviyyədə siyasi dialoq aparılır. Ümumi tarixi kökləri olan və oxşar tarixi hadisələri yaşamış hər iki xalq hazırda ikitərəfli əlaqələrinin ən yaxşı dövrlərindən birini yaşayır. Bu əlaqələr özünü daha çox siyasi, iqtisadi, humanitar, elm və mədəniyyət, təhsil sahələrində göstərir.
2014-cü ilin 10-11 noyabr tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Macarıstana işgüzar səfər etmişdir. Səfər çərçivəsində  8 sənəd, o cümlədən “Azərbaycan Respublikası ilə Macarıstan arasında strateji tərəfdaşlıq haqqında Birgə Bəyannamə” imzalanmışdır. Səfər çərçivəsində həmçinin iki ölkənin iş adamlarının iştirakı ilə biznes forum keçirilmişdir.
2016-cı ilin 05-06 mart tarixlərində Macarıstanın Baş naziri Viktor Orban Azərbaycana rəsmi səfər etmişdir. Səfər çərçivəsində bir sıra sənədlər imzalanmışdır.
Azərbaycanla Macarıstan arasında İqtisadi əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası birgə Komissiya fəaliyyət göstərir.
Azərbaycan tərəfindən Hökumətlərarası birgə Komissiyanın həmsədri Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev, Macarıstan tərəfindən həmsədr xarici işlər və ticarət naziri Peter Siyyartodur.
Hökumətlərarası birgə Komissiyanın indiyədək 8 iclası keçirilmişdir.
İki ölkənin Parlamentləri arasında da əməkdaşlıq davam etdirilməkdədir və qarşılıqlı səfərlər həyata keçirilir.
2015-ci ilin 15-18 may tarixlərində AR Milli Məclisi sədrinin 1-ci müavini Z.Əsgərovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti NATO PA-nin yaz sessiyasında iştirak etmək məqsədilə Macarıstana səfər etmişdir.
16-19 iyun 2015-ci il tarixlərdə Macarıstan Parlamentinin Sədri Laşlo Koverin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycana rəsmi səfər etmişdir. Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən qəbul edilmişdir.
28-30 iyun 2021-ci il tarixlərdə AR Milli Məclisinin Sədri Sahibə Qafarovanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Macarıstana rəsmi səfər etmişdir. Səfər çərçivəsində Sahibə Qafarovanın Macarıstanın Baş naziri Viktor Orbanla görüşü baş tutmuşdur.
Hər iki ölkənin parlamentlərində dostluq Qrupu mövcuddur. Azərbaycan tərəfdən parlamentlərarası dostluq Qrupunun rəhbəri Milli Məclis sədrinin birinci müavini Əli Hüseynli, Macarıstan tərəfdən Qrupun rəhbəri Attila Tilkidir.
2013-cü ilin 29 may tarixində Macarıstan-Azərbaycan Parlamentlərarası Dostluq Qrupunun əvvəlki həmsədri M.Döndösü və “Yobbik” partiyasının sədri Q.Vona Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunda iştirak etmək məqsədilə Azərbaycana səfər etmişdir.
2013-cü ilin 14-15 iyun tarixlərində Azərbaycan-Macarıstan Parlamentlərarası Dostluq Qrupunun həmsədri X.Kazımlının rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Macarıstana səfər etmişdir.
Xarici işlər nazirlikləri arasında da əməkdaşlıq intensiv xarakter daşıyır. 2014-2019-cu illərdə AR xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Macarıstana 4 səfər etmiş, Macarıstanın xarici işlər və ticarət naziri Peter Siyyarto isə 2014-2022-ci illərdə Azərbaycana 7 səfər etmişdir.
Həmçinin, beynəlxalq tədbirlər çərçivəsində də xarici işlər nazirlərinin ikitərəfli görüşləri baş tutur.

The Azerbaijani-Hungarian relations have a positive dynamics and are being successfully developed. The relationship between the two countries has a strategic partnership character, the cooperation is enhanced in all spheres and high level of political dialogue is underway. Both nations, who have common historical roots and similar historical fate, currently experience one of the best times of their bilateral relations. These relations show itself in political, economic, humanitarian, scientific and cultural fields.
On November 10-11, 2014 the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev paid a working visit to Hungary. Within the framework of the visit eight documents were signed, including the Joint Declaration on Strategic Partnership between the Republic of Azerbaijan and Hungary. Also the business forum attended by businessmen from both countries was organized during the visit.
On March 5-6, 2016, the Prime Minister of Hungary Viktor Orbán paid an official visit to Azerbaijan and numbers of documents were signed during the visit.
There is an Intergovernmental Joint Commission on Economic Cooperation between two countries.
The co-chair of the Intergovernmental Joint Commission from Azerbaijani side is Sahil Babayev, the Minister of Labor and Social Protection of Population, the co-chair from the Hungarian side is Péter Szijjártó, the Minister of Foreign Affairs and Trade.
Up to now eight meetings of the Intergovernmental Joint Commission have been held.
The cooperation between the Parliaments of the two countries is being continued and reciprocal visits are being carried out.
On May 15-18, 2015 the delegation led by the First Deputy Chairman of the National Assembly of the Republic of Azerbaijan Z.Asgerov paid a visit to Hungary to participate in the spring session of the NATO PA.
On June 16-19, 2015 the delegation led by the Speaker of Hungarian Parliament László Kövér paid an official visit to Azerbaijan. During the visit, the delegation was received by the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
On June 28-30, 2021 the delegation led by the Speaker of the Parliament of the Republic of Azerbaijan Sahiba Gafarova paid an official visit to Hungary. During the visit, she had a meeting with the Prime Minister of Hungary Viktor Orban.
There are Interparliamentary Friendship Groups in both parliaments. The Head of the Interparliamentary Friendship Group in the Parliament of Azerbaijan is Ali Huseynli, in the National Assembly of Hungary is Attila Tilki.
On May 29, 2013, the co-chair of the Hungarian-Azerbaijani Interparliamentary Friendship Group M. Gyöngyösi, and the chairman of the "Jobbik" party Gábor Vona visited Azerbaijan to participate in the Intercultural Dialogue Forum.
On June 14-15, 2013 the delegation led by the co-chair of the Azerbaijani-Hungarian Inter-Parliamentary Friendship Group K.Kazimli paid a visit to Hungary.
The cooperation between the ministries of foreign affairs is intensive. During 2014-2019 the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov visited Hungary four times and during 2014-2022 the Minister of Foreign Affairs and Trade of Hungary Péter Szijjártó paid seven visits to Azerbaijan.
Also bilateral meetings of foreign ministers are being held within the margins of international events.