Azərbaycan Respublikasının Macarıstandakı Səfiri Vilayət Quliyev Macarıstanın Madyarnandor bölgəsindəki Kasteli qəsrinə səfər edib
27 yanvar 2018-ci il tarixində səfir Vilayət Quliyev Macarıstanın Madyarnandor bölgəsindəki Kasteli qəsrində Macarıstanın tanımış siyasi xadimlərinin və diplomatların iştirakı ilə keçirilən “Qlobal çağırışlar-2018” adlı forumda iştirak etmişdir. Antal Ullien-Reviczky Fondunun ənənəvi olaraq hər il təşkil etdiyi Forumda bir qayda olaraq, ötən ilin siyasi yekunları müzakirə olunur və cari ildə ictimai-siyasi həyatın, diplomatiyanın əsas istiqamətləri barəsində fikir mübadiləsi aparılır.
Çoxsaylı qonaqların, siyasi analitiklərin, diplomatların, habelə Macarıstanın sabiq prezidenti Pal Şmittin qatıldıqları toplantını  giriş sözü ilə Antal Ullien-Reviczky Fondunun təsisçisi və prezidenti, Kasteli qəsrinin sahibi xanım Lovice Maria Ullien-Reviczky açmışdır.
Sonra macar krallığının regenti, 1920-1944-cü illərdə Macarıstanı idarə etmiş admiral  Mikloş Xortinin hazırda İngiltərədə yaşayan nəvəsi, tanınmış ictimai xadim İştvan Xorti de Nadybanya, ölkənin sabiq xarici işlər naziri Yanoş Martonyi, Seged arxiyepiskopu doktor Laslo Kiss-Riqo, Hindistan, İtaliya, Yaponiya və Meksikanın   Macarıstandakı səfirləri Rahul Chabbra, Massimo Rustico, Kuni Sato, David Robert Rivas, Macarıstan Baş naziri ofisinin dövlət katibi Sabolç Takaç çıxış edərək, müasir dövrdə Avropa və ümumən dünya üçün təhlükə yaradan hədə və risklər haqqında danışmışlar. Avropa qitəsi üçün təhlükə yaradan amillər sırasında miqrantlar, ekoloji fəlakət, əhalinin azalması və s. problemlərə diqqət yetirilmişdir.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Hungary visited the Kastelli castle in the Magyarnándor.
On January 27, 2018 the Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Hungary H.E. Mr. Vilayat Guliyev took part in the Forum entitled “Global Challenges-2018”, which was held with the participation of Hungarian political figures and diplomats in the Kastelli castle of Magyarnándor, Hungary.
In the forum, which is being held annually by the Antal Ullien-Reviczky Foundation, were discussed the political outcomes of the past year, also the views on the main trends in current public-political life and diplomacy were exchanged.
The founder and the president of the Antal Ullien-Reviczky Foundation and the owner of the Kastelli castle, Mrs. Lovice Maria Ullien-Reviczky welcomed the former President of Hungary Pál Schmitt and guests.
Then the regent of the Hungarian Kingdom and the grandson of Admiral Miklós Horthy (the governor of Hungary in 1920-1944) Ishtvan Horti de Nadybanya, the former Foreign Minister János Martonyi, archbishop of Seged Dr. Laslo Kiss-Rigo, the State Secretary of the Hungarian Prime Minister's Office Szabolcz Takácz and Ambassadors of Japan and Mexico spoke on challenges faced Europe and the world. Also the problems such as migration, ecological disaster, population decline and other factors threaten the European continent were subjects of discussion.