Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr edilmiş Türk Dövlətləri TEQ Çempionatı
6 may 2023-cü ildə Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə Türk Dövlətləri Təşkilatının (TDT) Budapeşt şəhərindəki Nümayəndəlik Ofisi, Beynəlxalq Teqball Federasiyası və Azərbaycan Respublikasının Macarıstandakı səfirliyi tərəfindən Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr edilmiş çempionatın mükafatlandırma mərasimi təşkil olunub. TDT-yə üzv dövlətlərin, o cümlədən müşahidəçi statusuna malik olan Macarıstanın nümayəndələri arasında keçirilmiş yarışda Qazaxıstan və Qırğızıstan təmsilçiləri qalib gələrək ölkəmizə səfər imkanı əldə ediblər.
Mükafatlandırma mərasimində Macarıstanın Xarici İşlər və Ticarət Nazirliyi, Beynəlxalq Teqball Federasiyası, Macarıstana akkreditə olunmuş diplomatik korpus və Budapeşt şəhərindəki TDT Nümayəndəlik Ofisinin nümayəndələri, türkdilli dövlətlərin Macarıstanda təhsil alan tələbələri iştirak ediblər.

The award ceremony of the Turkic States TEQ Cup 2023 dedicated to Heydar Aliyev’s 100th anniversary
On May 6, 2023, with the support of the Heydar Aliyev Foundation, the Representation Office of the Organization of Turkic States (OTS) in Budapest, the International Teqball Federation, and the Embassy of the Republic of Azerbaijan to Hungary organized the awarding ceremony of the championship dedicated to the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev. The representatives of Kazakhstan and Kyrgyzstan won the competition held between the representatives of OTS member states and Hungary, which has observer status, and they will visit our country.
Representatives of the Ministry of Foreign Affairs and Trade of Hungary, the International Teqball Federation, the diplomatic corps accredited to Hungary and the OTS Representation Office in Budapest, as well as students from Turkic-speaking countries studying in Hungary, participated in the awarding ceremony.